Online Ödeme Sistemi Nedir?

Online ödeme sistemi OÖS, ülkemizde e-tahsilat, internetten tahsilat, sanal pos ve benzeri isimlerle de adlandırılan ve sanal (internet) ortamda kredi kartıyla yapılan ödeme yöntemine verilen addır.

Mevcut teknolojik ortamda mümkün olan en üst seviye güvenlik standartlarına sahip sunucu ve alt yapıda çalışması gerekir. Bu sitem kuruluşlara alacaklarını tahsil etmede büyük bir işlevsellik katar.

Çek, senet, nakit, havale, ve eft gibi ödeme/ tahsilat yöntemlerine kuvvetli bir ek ya da alternatif olarak düşünülebilir. Size ödeme yapma durumda olan kişi ve kuruluşlar internet sitenize girerek kredi kartlarıyla tek çekim ve taksit avantajlarından faydalanarak size ödeme yaparlar. Tamamen yasal prosedürlerde gerçekleşen bu işlemler tahsilat yapmayı kolaylaştırdığından kuruluşların nakit akışını da hızlandırır. Ödemelerin muhasebeleşmesi anlık olduğu gibi cari hesap kontrolleri ve raporlamalarda da üstün özellikleriyle kuruluşların karar mercilerinin ileriye dönük planlamalarına ciddi katkılar sunar.

Ülkemizde kullanılan tüm mikro, logo gibi muhasebe programlarıyla da uyumlu olup rahatlıkla entegre edilebilir. Esnek bir yapıya sahip olduğundan kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda da modifiye edilebilir. Bayileriniz ve onların alt bayilerinin yaptıkları ödemeler cari hesaplara anlık olarak işlenir. Ödeme yapılan ortamda ödemenin yapıldığına dair dekontlar anlık oluşturulur.

Online ödeme sitemine sahip olmak için ilk yapılması gereken şey bu yazılımı gerçekleştiren ve hızla gelişmekte olan teknoloji dünyasına uyumlu bir şekilde an be an geliştirmekte olan bir yazılım firmasıyla irtibat kurmak ve bu yazılımı satın alıp güvenli bir sunucuda kendi belirleyeceğiniz alan adı üzerine kurdurmaktır. Sonrasında çalışmakta olduğunuz bankalarla iletişime geçerek kurdurduğunuz bu yazılımdan onları haberdar etmeniz ve ilgili şifrelerin temini ile sitemi çalışır hale getirmenizdir.

EticSoft Güvencesiyle

EticSoft olarak yaklaşık 10+ yıldır geliştirmekte olduğumuz ve ülkemizin saygıdeğer kuruluşlarında çalışmakta olan online ödeme sistemi yazılımız OÖS uçtan uca hizmet verecek şekilde tasarlanmış olup kuruluşların mevcut ihtiyaçlarına olduğu kadar gelecekte de oluşabilecek ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. 

Siz de satın almadan önce deneyebilirsiniz. Bunu teşvik ediyoruz da. OÖS’yi ücretsiz denemek için bizimle buradan irtibat kurabilir ya da aşağıdaki telefonlarımızdan bize direk ulaşabilirsiniz.

Telefon numaramız:

Ofis: +90 (850) 885 10 07